Tuesday, 27 January 2015
bkg_top.jpg

NOWE POPRAWKI: Warszawa-3; Poznań-3 ; Sosnowiec-8; Kraków-5; Wrocław-9 ; Lublin-8;

Nagłe Hamowanie....

Apel Prezydenta ZZM w najnowszym dwumiesięczniku Z Biegiem Szyn. Polecamy. http://www.zbs.net.pl/zbs74.pdf Prosimy o zgłaszanie wszelkich przypadków nieprawidłowości na sieci PLK S.A., na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. i bezpośrednio, całodobowo, pod numer telefonu UTK (22) 749-15-85Koleje Śląskie – rozwój czy likwidacja

Poniższe wystąpienie jest reakcją na niepokojące informacje dotyczące dalszego funkcjonowania naszej Spółki. Najwyższy czas przypomnieć  Zarządowi Województwa Śląskiego, że to Oni  powołali  tę Spółkę i mają obowiązek dbać o jej interes. Organizacje Związkowe działające w Kolejach Śląskich od dłuższego czasu zwracają uwagę na mnogość piętrzących się problemów, które przez Zarząd Województwa są ignorowane i nie znajdują w ich oczach zrozumienia. Dzisiaj należy sobie odpowiedzieć na pytanie co dalej, czy damy się zlikwidować czy może zawalczymy o swoje ?

czytaj......


Pomoc dla Tomka Grabki

Z uwagi na niesprawiedliwy wyrok skazujący naszego kolegę maszynistę Tomka Grabkę na bezwzględną karę więzienia za, jak sąd określił spowodowanie katastrofy kolejowej Związek Zawodowy Maszynistów postanowił nadal walczyć o uniewinnienie. Nasz kolega stawiając się do służby nie zamierzał nikogo zabić. Sąd nie wziął pod uwagę możliwości nieprawidłowych wskazań sygnalizacji pomimo przedstawienia niezliczonych dowodów na możliwe nieprawidłowości.  Dotychczas wynajęci przez Związek prawnicy nie stanęli niestety na wysokości zadania. Pozostawienie tej sprawy bez dalszych działań stworzy precedens, iż urządzenia na sieci są niezawodne, tylko maszyniści stawiający się do służby to potencjalni mordercy. W związku z tym ZZM postanowił wynająć renomowaną, sieciową kancelarię prawną, w celu obrony naszego kolegi. Niestety koszt dalszej obrony Tomka to co najmniej 40 000 zł. Rada Międzyzakładowego Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych Regionu Śląsko-Dąbrowskiego w Katowicach podjęła uchwałę w sprawie przekazania darowizny na rzecz dalszych działań procesowych. Jest to jednak kropla w morzu potrzeb. Jeżeli ktokolwiek zechce przekazać chociażby symboliczną złotówkę darowizny na rzecz obrony Tomka, a tym samym godności zawodu maszynisty to prosimy o przelew na konto związku:

ING Bank Śląski nr konta 49 1050 1230 1000 0023 3733 7006 koniecznie z dopiskiem "darowizna działania procesowe"
Dziękujemy
Pozdrawiam Mariusz Szczurek


Głos Maszynisty 10/2014


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL