Sunday, 29 May 2016
bkg_top.jpg

NOWE POPRAWKI: Warszawa-26; Poznań-8 ; Sosnowiec-23; Kraków-17; Wrocław-10 ; Lublin-17;

Głos Maszynisty 03/2015


Zakładowy Układ Zbiorowy w Kolejach Śląskich

 

Po niemal dwuletnim okresie rokowań w spółce Koleje Śląskie zawarty został 30 października Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy. W imieniu dokument podpisali prezydent Leszek Miętek i przewodniczący MZZMK Regionu Śląsko-Dąbrowskiego w Katowicach Mariusz Szczurek.

Czytaj dalej....Głos Maszynisty 02/2015


Punkty zborne (Koleje Śląskie)

Uchwała dotycząca punktów zbornych.

W dniu 22 października 2015 r. Zarząd Spółki pod firmą Koleje Śląskiez ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Katowicach, podjął uchwałę w przedmiocie określenia Punktów zbornych dla pracowników Działu Trakcji i Drużyn Konduktorskich stanowiących personel pokładowy.

Zarząd Spółki przy określeniu miejsc rozpoczęcia i zakończenia zmian roboczych uwzględnił następujące parametry:

  1. względy ekonomiczne,
  2. rozkład jazdy pociągów,
  3. miejsce zamieszkania pracowników.

Patrząc na ww. parametry, Zarząd Spółki ustalił Punkty zborne tj. ropoczęcie i zakończenie zmiany roboczej w następujących miejscach: Częstochowa, Łazy, Katowice, Gliwice, Tarnowskie Góry, Czechowice - Dziedzice, Żywiec, Rybnik Racibórz i Chałupki.

Ustalono, iż w harmonogramach pracy w równoważnym systemie norm czasu pracy zakończenie każdej zmiany roboczej przypada w miejscu jej rozpoczęcia.

Pracownicy zostaną przydzieleni do wyznaczonego (wyznaczonych) miejsca pracy z uwzględnieniem jego miejsca zamieszkania i zapotrzebowania na pracowników w danej lokalizacji. Przydzielenie do danej lokalizacji nie wymaga formy pisemnej i nie wyklucza zatrudnienia pracownika w innej lokalizacji.

Ustalenia wynikające z zapisów tej uchwały będą obowiązywać od nowego rozkładu jazdy 2015/2016.


Głos Maszynisty 01/2015


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL